KLİMA HURDASI

Eski bir klima ömrünü doldurduğunda, uygun şekilde imha edilmesi gerekir. Klimalar, bakır alüminyum bobinler ve elektronik motorlar gibi büyük bir geri dönüştürülebilir malzeme kaynağıdır. Parçalarına ayırıp uygun bir şekilde kaydadeğer malzemeleri geri dönüştürmek hurdadan en iyi değeri kazanmak anlamına gelmektedir.

Klimalar Freon adı verilen ozon tüketen bir madde içermektedir. Bir klimayı hurdaya ayırmadan önce mutlaka tüm Freon’lar kaldırılmalıdır. Freon’u çevreye yaymak hem yasa dışı olup hemde çok tehlike arzetmektedir. Lisanslı, işinde en iyi olan teknisyenler tarafından tarafımızca Freon’lar uygun bir şekilde kaldırılır.

Sızdırmaz üniteler ve kompresörler, içinde çalışma sıvılarını sıkıştırmak için motor bulunan kalın çelik bir levha tabakasından oluşur. İçerisinde bulunan bakır sargıyı motordan çıkaran bir motor stator geri dönüşüm makineleri ile motoru da en iyi şekilde hurdaya ayırmak mümkündür.

 

Klima radyatörleri, bakır boru hatları, bakır-alüminyum bileşenli klima radyatörü kanatları gibi kayda değer tüm geri dönüştürülebilir parçaları hurdaya ayırmak bizim işimiz. Klima hurdası da en çok satımı gerçekleştirilen hurdaların başında gelir. Uzun süredir her alanda kullanılıyor olan bakır ve alüminyum malzemesinin çok tercih edilir bir malzeme olması dolayısı ile bakır ve alüminyum hurdası satımı da buna bağlı olarak hayli fazladır. Tüm hurda satım işlemleriniz için firmamızı tercih etmeniz, diğer hurdacılardan farklı olduğumuz için yüksek fiyatlı ve güvenilir bir satım işlemi yapmanız anlamına gelecektir.